TÜBİTAK-TEYDEB Proje Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı

Araştırma ve Geliştirme (Ar-Ge) süreçleri gerçekten yoğun emek, çalışma ve maddi kaynak gerektiren zorlu süreçlerdir. Firmaların dışarıdan destek alınmaksızın kendi imkânları ile bu süreçleri tamamlanması maddi olarak zordur ve yeni yatırımlarda gecikmelere neden olmaktadır. Ar-Ge çalışması yapan firmalara TÜBİTAK tarafından ciddi destekler sağlanmaktadır. Fakat bu desteklerden yararlanabilmek için firmanın her şeyden önce yaptığı çalışmaları sistematik bir biçimde projelendirmesi ve yazması gerekmektedir.

Nevşehir Sanayici ve İş adamları Derneği (NESİAD) ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Kapadokya Teknoloji Transfer Ofisi (KTTO) işbirliğinde düzenlenecek olan TÜBİTAK Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığının (TEYDEB) Destek programları eğitiminde amaç sizlerin daha çok proje üretmesini ve devlet desteklerinden daha fazla oranda faydalanmasını sağlamaktır.

“TÜBİTAK-TEYDEB Proje Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı” isimli proje eğitimi 02 Mayıs 2018 Çarşamba günü 19.45'de NESİAD toplantı salonunda yapılacaktır.

Konuşmacılar: Teknoloji Transfer Ofisi Genel Koordianatörü Doç. Dr. Bayram DEVİREN ve eğitim, proje yazma ve yönetme hususunda deneyimli TTO uzmanı Hülya YÜCEFAYDALI.

Eğitim İçeriği:

- Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Kapadokya Teknoloji Transfer Ofisi (KTTO) tanıtımı
- Destek türleri ve kapsamları
- Ar-Ge projelerinin planlanmasında dikkat edilecek hususlar
- Proje yazımında öne çıkan başlıklar
- Proje yazım teknikleri


Haber Görselleri