NEVŞEHİR SANAYİCİ VE İŞ İNSANLARI DERNEĞİ
Başkan Köşesi

Başkanın Mesajı

Değerli NESİAD’lı dostlarım,

NESİAD ailesi, 33 yıllık bir geçmişe sahip, ilk iş insanları derneğidir. Geçmişte birliğin ve beraberliğin güç getireceğine inanan büyüklerimiz ile başlayan bu hikaye, aynı ilhamla çevresini de aydınlatıp bugün Nevşehir’in sayılı sivil toplum örgütlerinden biri olmayı başardı.

 

Farklı sektörlerden gelen, farklı hikayelere sahip bu küçük topluluk aynı gaye altında birleşerek bu iyi niyet halkasını günbegün genişleterek Nevşehir için faydalı işler yapma çizgisini asla bozmadı. Hedefleri, idealleri belliydi. Önce içinde oldukları topluma faydalı işler yapmak, var olduğu yeri değiştirmek ve aynı ilhamla Türkiye’yi değiştirmek istiyorlardı. Üreten bir toplumun parçası olmak, dünya pazarında etkin rol almak, biz de varız demek istiyor ve çalışıyorlardı.

 

Bugün bizim teslim aldığımız NESİAD; adeta bir baba yadigarı gibi kıymetli, özel ve eşi olmayan bir sivil toplum örgütü olarak eskiye bağlı ama kabuklarından sıyrılmış yeni bir sivil toplum örgütü kabul etmeliyiz ki; çok fazla emeği, çabayı, özeni ve fedakarlığı hak etmektedir.

 

Bu aileye, Nevşehir’in farklı sektöründen genç, bilgili ve enerji dolu iş adamı katıldı. Katılım arttıkça sektörler ve ürünler hakkında bilgi birikiminin artacağı beklenti içerisindeyim. Neticede bugün bu değerli oluşumun varlığını korumak ve idame ettirmek görevi bizlere düştü. Bilgi ve eğitimin olmadığı her oluşum eksiktir ilkesiyle hem kendi üyelerimizin bilgilendirilmesinde aktif olmak hem de üniversitelerle iş birliğini daha da geliştirip eğitim dünyasına NESİAD olarak katkımızı sunacağız.

 

Girişimci ruhumuz ile, girişimcilik ekosisteminde yeni bir soluk olarak yeni iş fikirleri ve projelere yatırım yapmak üzere diğer tüm üyelerimize de örnek olacak bir ortak oluşum yaratacağız.

 

Projeler, eğitim dünyası ve çözüm önerileri derken, bundan sonraki yol haritamız; söylediğimiz ve önerdiğimiz konuları daha da somutlaştırıp eyleme dökerek, bünyemizdeki yüzlerce üyenin faydalanabileceği iş odaklı bir dönem geçirmek olacaktır.

 

Daha fazla üretim, daha fazla iş ve yatırım, NESİAD’ın yeni yol haritası olarak, bizim hem manevi, hem milli vazifemiz olacak. Bu noktada herkes elini taşın altına koyarken, özellikle yönetimimiz, bir parçası olduğumuz bu ailenin mevcudiyetini devam ettirmekte hiçbir fedakarlıktan kaçınmamalıdır. Bugünleri ve dünyada ve ülkemizdeki gelişmeleri iyi analiz ederek; bundan sonra daha fazla çalışmak, üretmek, koşturmak ve birlik beraberlik içinde olmak takdir edersiniz ki, geçmişe göre daha büyük bir önem arz etmektedir. Bu vesileyle bu yeni dönemde görev alan tüm üyelerimize başarılar dilemek isterim.

 

Nevşehir’imizin ve NESİAD’ımızın nice başarılı yıllarını görmek dileğiyle saygı ve sevgilerimi sunarım.

 

NESİAD BAŞKANI

Mustafa ERTAŞ