NEVŞEHİR SANAYİCİ VE İŞ İNSANLARI DERNEĞİ

Hediyeler Dünyası

Hediyeler Dünyası


1977 yılında ticaret hayatına başlayan kurucumuz Mehmet Selami KÜSMEZ'ın ilk dükkanı bir tuhafiye dükkanıydı. Tuhafiye işine 4 sene daha devam ettikten sonra Büyük Mağazayı kurdu.

1981 yılında kurulan Büyük Mağaza ile Kırtasiye ve Turizm sektörüne geçiş yapan KÜSMEZ bu yıllarda bugünkü Dünya Turizm'in temellerini kurmaya başlamıştı.

1986 yılına gelindiğinde iş hacminin de büyümesi ile Büyük Mağaza yerini Dünya Kitabevine bıraktı. Dünya Kitabevi Nevşehir ilk kez modern kırtasiye anlayışını yakaladı. Dünya Kitabevi 90'larda Kodak filmin satışlarına başlayarak fotoğrafçılık sektörüne de bu şekilde giriş yaptı.

1996 yılına gelindiğinde ise Dünya Kitabevi bugünkü Dünya Turizm'e dönüştü. Servis araçları ile Türkiye'yi karış karış gezen yaygın bir dağıtım ağı kuruldu.

1998 yılında Kodak İçanadolu ve Akdeniz Bölge Distribütörlüğüne getirilen firmamız, Türkiye'de satılan Kodak Filmlerin %14'ünü satan bir potansiyele ulaştı. Bu dönemde Antalya ve Konya'ya şubeler açıldı. 2009 yılı itibari ile şirketimiz aile şirketi olarak yoluna devam etmektedir...

29 Ekim 2014 yılında turkishgifts.com sitemiz yurtdışı satışlarımız için açılmıştır.

40 yıla yakın tecrübemiz ile daha nice 40 yıllara hep birlikte...